ege yıldız, sessiz boru
Son Kale İzmir
 • Dolar
  33,0827
  Dolar
 • Euro
  36,0502
  Euro
 • Altın
  2.567,270
  Altın
 • Bist-100
  11.134,00
  Bist-100
 • ADANA
  26/39°
  ADANA
 • ANKARA
  19/32°
  ANKARA
 • ANTALYA
  31/39°
  ANTALYA
 • BURSA
  23/36°
  BURSA
 • ISTANBUL
  26/32°
  ISTANBUL
 • IZMIR
  26/44°
  IZMIR
 • KONYA
  23/31°
  KONYA
Facebook Twitter
ANA SAYFA GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT TÜRKİYE DÜNYA GÜVENLİK
Koca dehşeti... Bağlayıp dövdü!
Koca dehşeti... Bağlayıp dövdü!
THY 84 seferini iptal etti!
THY 84 seferini iptal etti!
Ünlü iş insanı tekne kazasında ağır yaralandı!
Ünlü iş insanı tekne kazasında ağır yaralandı!
CHP'li Nalbantoğlu: Yangınlara karşı toplumsal seferberlik ilan edilmeli!
CHP'li Nalbantoğlu: Yangınlara karşı toplumsal seferberlik ilan edilmeli!
7 Mayıs 2023 Pazar - 17:00

AK Partili İnan: İzmir sizden nasıl hakkını alsın?

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir 2. Bölge Milletvekili adayı Eyyüp Kadir İnan, Millet İttifakı’nın ‘İzmir hakkını alacak’ şeklindeki seçim sloganını eleştirerek, hükümet tarafından İzmir'e yapılmak istenen her projenin CHP’li belediyelerin açtığı davalar neticesinde yargı yoluyla engellenmeye çalışıldığını söyledi. 

AK Partili İnan: İzmir sizden nasıl hakkını alsın?

Bu zamana kadar CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ve CHP’li ilçe belediyelerinin İzmir’de başlayıp bitirdiği tek bir projenin bile olmadığını savunan İnan, “Şimdi İzmir’in her yerine afişler asmışlar, üzerinde ‘İzmir Hakkını Alacak’ yazıyor. Bu zamana kadar ne yapmışlar da şimdi yapacaklar. Biz yapmaya çalıştıkça sen engel olmaya çalışmıyor musun? Karşıyaka Stadyumu’nu, Körfez geçişini sen engellemiyor musun? Konak Tünelleri yapılırken, Şehir Hastanesi yapılırken engellemek için elinden geleni yapmadın mı? Engel olan sensin. Sonra gelip ‘İzmir hakkını alamıyor’ diyorsun. Biz yapmaya çalıştıkça sen engel oluyorsun. Yıllarca bu şehri diğer illerden geriye bıraktınız İzmir sizden hakkını nasıl alsın” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında güne ilk olarak Konak ilçesinde İzmir Alsancak Limanı'nda demirleyen Türkiye'nin en büyük savaş gemisi TCG Anadolu'yu ziyaret eden vatandaşlarla bir araya gelen Başkan İnan, vatandaşlarla tek tek selamlaştı. Alsancak Limanı’ndan Gündoğdu Meydanı’na kadar uzanan kuyruktaki vatandaşlarla bol bol fotoğraf çektiren İnan, İzmirlilerin talep ve önerilerini de dinledi. Ardından Konak Meydanı’na giderek Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın tanıtım TIR’ını ziyaret eden İnan, AK Parti Milletvekili adayı Sait Başdaş ile birlikte masa tenisi oynadı. İlk Kurşun Anıtı’nda gençlerle sohbet eden ve AK Parti hükümetinin 20 yıldır gençler için yaptığı çalışmaları anlatan İnan, ardından ise Kemeraltı esnafını ziyaret etti.

“BAŞLAYIP DA BİTİRDİKLERİ BİR İCRAATLARI VAR MI?”
Konak programı sonrasında İzmir’in Bayraklı ilçesinde düzenlenen mitingde vatandaşlara seslenen Başkan İnan, muhalefetin İzmir Milletvekili aday listesini eleştirerek, “Bayraklı sokaklarında büyüdük, bayraklı sokaklarını iyi biliyoruz. İnşallah TBMM’de de seçildiğimiz günden itibaren bu gençlerimiz için, tıpkı bizim Bayraklı sokaklarında gençliğimiz nasıl geçtiyse çocuklarımız için çok hizmet edeceğiz. Biz hizmet edenin her zaman yanından olduk, her zaman yanında olmaya da devam edeceğiz. Fakat burası ilçe olduğu günden beri biliyorsunuz CHP tarafından yönetiliyor. İşte Alparslan, Cengizhan Mahallesi yukarıda. Bu CHP’li belediyelerinin bir tane başlayıp bitirdiği icraat gördünüz mü? Yapmadılar, önemsediler. Fakat Genel Başkan Yardımcımız Hamza Dağ başta olmak üzere AK Parti kadrolarının her zaman gündemi Bayraklı ve Bayraklılı gençlerimiz oldu. Bizim tek bir amacımız var, o da büyük ve güçlü Türkiye’nin yürüyüşünü devam ettirmek. Bizim 1 tane amacımız var oda Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Türkiye’nin refahını ve bu gençlerimizin daha güçlü bir ülkede yaşaması için bunu sürdürmek. Son 20 yılın tüm kazanımlarını kalıcı olması için çok önemli. O nedenle AK Partimizi, milletin partisini Bayraklı’nın partisini yeniden iktidar yapmamız gerekiyor. Biz bu heyecanla yola çıktık ve bu mücadeleyi sürdürüyoruz” dedi.

BUNLAR İZMİR’DE ‘İZMİR MARŞI’, BAŞKA KENTTE ‘DAĞLARA GEL DAĞLARA’ SÖYLÜYOR
Millet İttifakı’nın PKK ve FETÖ terör örgütü ile kirli ilişkiler peşinde olduğunu ve İzmir’de farklı başka kentte farklı konuştuklarını iddia eden İnan, “Fakat karşımızda o kadar kirli ilişkiler içine girmiş, o kadar terör tahakkümü altına girmiş ittifak var ki insan üzülüyor. Çünkü terörle mücadele etmek sadece iktidar partilerinin işi değildir. Bizim muhalefetimiz maalesef terörün tahakkümü altında kaldı. Bugün dışardaki alçaklar 15 Temmuz’un mimarları fare gibi Amerika’ya kaçtılar. Bugün 14 Mayıs’ta kimin kazanmasını istiyorlar? Kemal Kılıçdaroğlu’nun. Bugün PKK denen alçak terör örgütü Kılıçdaroğlu’nun kazanmasını istiyor. Bir ülkenin ana muhalefeti kendini bu pozisyona düşür mü? Bir de İzmir sokaklarına geldiklerinde Alsancak’ta İzmir Marşı okumayı bilirler. Bunlar İzmir’e gelip İzmir Marşı okur, başka kente gittiğinde de ‘Dağlara Gel Dağlara’ diye şarkı söylerler. Bu kadar iki yüzlüler. Bunlar Mustafa Kemal Atatürk’le ve devletin kuruluş felsefesindeki parti olmaktan çoktan çıktılar. İstikametleri kayboldu. Bugün CHP’nin ne Kuvay’i Milliye alakası vardır ne de bu devleti kuran iradeye alakası vardır. Bunlar artık FETÖ ve PKK ile eylem ve söylem birliği içerisinde olan bir partidir. O nedenle 14 Mayıs’taki seçimde biz sadece seçim kazanamayacağız. 2 tane oy alacam diye terörden tırsan, ezik kalmış, 2 lafı söyleyemeden kendini sessize almış siyasetçileri de ülkemizin geleceği ve çocuklarımız için siyasetten tavSiye etmemiz lazım. Eğer biz bunu yapmazsak terörle işbirliği yapmayı sıradanlaştırırlar” ifadelerine yer verdi.

“BU GENÇLİK SİZE GEÇİT VERMEYECEK”
Düzenlenen miting ardından Bayraklı Cengizhan Mahallesi’nde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan İnan, “Burası İzmir. Yıllarca Cumhuriyet ve Mustafa Kemal Atatürk üzerinden CHP’ye oy vermiş hemşerilerimizi istismar ettiler. CHP’ye gönül vermiş hemşerilerimiz de bunlara kredi tanıdı. Çok destek verdi. Hem yerel seçimde hem de genel seçimde. 20 yıldır İzmir’i yönetiyorlar kentin geldiği hal belli. İzmir’de başlayıp da bitirdikleri 1 proje bile yok. Şimdi yerel seçimleri bir kenara bırakalım. AK Parti’den 1. Sıra milletvekili adayıyım. 30 yaşındayım. Cengizhan ve Alparslan Mahallesi sokaklarında çocukluğum geçti. İzmir’i de çok iyi biliyorum. 2 yıldır da Gençlik Kolları Genel Başkanlığı yapıyorum. Peki onlar kimi aday gösterdi? 2009 yılından bu yana o halin FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’e övgüler düzen, ülkeden fare gibi kaçmış FETÖ’cülere KHK birlikte geri gelmesi projesini yazan ve Atatürk’e diktatör diyen birisini geldiler liste başına koydular. Öte yandan Kuvay’i Milli’ye şehri, Hasan Tahsin’lerin Fethi Sekin’lerin şehri İzmir diyoruz geliyorlar TSK’ya, askerimize katil diyen bir kadını gelip İzmir’den milletvekili listesine koyuyorlar. Öte yandan İçişleri Bakanımız açıkladı. Emniyetin içinde yeni bir paralel yapılanma kuruluyor diye deşifre ettiği bir isim yine CHP’nin İzmir Milletvekili listesinde. Yani bunlar İzmir’i siyasi laboratuvar haline dönüştürdüler. En büyük kötülüğü de CHP’ye gönül verenlere yapıyorlar. CHP üzerinden tüm terör örgütlerini sıradanlaştırmaya çalışıyorlar. Siyaset toplum önünde yapılır, siyaset gençlere örnek olma işidir. Siyaset ecdadının verasetini taşıma işidir. Bunlar ecdada söven kim varsa getirip listeye koyuyorlar. Şimdi de çıkmışlar 17-25 Aralık için kumpas diyorlar. Daha şimdi mi aklınız başına geldi. Şimdi mi farkında oldunuz. Biz yıllardır bu FETÖ’cü alçaklara karşı mücadele ediyoruz, bugün PKK denilen alçak terör örgütü de Millet İttifakı’nın kazanmasını istiyor FETÖ kaçakları da. Bu millet ayakta durdukça, bu gençlik size geçit vermeyecek” dedi.

“ASIL KAPAĞI GÖRECEKSİNİZ”
Avrupa’da yayınlanan dergilerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimi kaybedeceğine yönelik hazırlanan kapakları da eleştiren İnan, “Bu hafta Avrupa’nın çeşitli dergilerinde Cumhurbaşkanımızı dergi kapağı yapmışlar. Dünya’daki en güçlü lobilerin, en güçlü sponsorluklar toplayan ve Dünya’daki tekelleşmiş dergilerinin kapaklarını görüyoruz. ‘Erdoğan kaybedecek, Türkiye’de yeni bir siyasi süreç başlayacak’ diyorlar. Size ne bizim seçimimizden. Biz Amerika’nın seçimiyle ilgileniyor muyuz? Biz Fransa’nın, Almanya’nın seçimiyle ilgileniyor muyuz, Hayır. Siz neden bu kadar Türkiye’nin seçimiyle ilgileniyorsunuz? Çünkü Recep Tayyip Erdoğan sizin bam telinize bastı. Dünya beşten büyüktür diyerek bastı, ‘One Minute’ diyerek bastı. Basmaya da devam edecek. Bu millet çünkü kendisinin arkasında ve liderini hiçbir zaman yalnız bırakmadı ve bu saatten sonra da yalnız bırakmayacak. Biz 20 senedir seçim arifesinde çok kapak resmi, çok manşet gördük. 14 Mayıs akşamında Recep Tayyip Erdoğan balkon konuşması yaparken birilerine dergi kapağı olacak, birileri rüyalarından uyanacak. Siz esas manşeti, esas dergi kapağını 15 Mayıs sabahı tüm Dünya’ya Türkiye’nin mesajından göreceksiniz. Ama sizin için çok geç olacak” ifadelerine yer verdi.
 

 
AK Partili Çankırı'dan CHP’li belediyelere kentsel dönüşüm eleştirisi!
 
Erzurum'daki Ekrem İmamoğlu engeline Kılıçdaroğlu'ndan sert tepki!
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
AK Partili Çankırı'dan CHP’li belediyelere kentsel dönüşüm eleştirisi!
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, İzmir genelinde, ada ...
Bakan Kasapoğlu'ndan 14 Mayıs mesajları!
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 14 Mayıs seçimleriyle ...
Soyer'den KKM çıkışı: O 170 milyarla biz kaç metro yapardık!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak’ta düzenlenen halk ...
 
İmamoğlu’nun mitingine otobüslü engel!
Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı Ekrem İmamoğlu'nun Erzurum'da ...
Cumhur İttifakı, İzmir'deki düğünde buluştu!
MHP İzmir İl Başkanı Veysel Şahin ve Hayriye Şahin’in oğlu Devlet Batuhan ...
Maraton İzmir 100’üncü yıl onuruna koşuldu!
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin World Athletics paydaşlığında Road Label ...
 
İzmir'de koca dehşeti... Bir kadın daha katledildi!
İzmir'in Ödemiş ilçesinde bir kişi, tartıştığı karısını tabancayla öldürdü.
Bakan Kasapoğlu, 10K 19 Mayıs Yol Koşusu'na katıldı!
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Maraton ...
Erbakan’dan Cübbeli Ahmet’e ziyaret!
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 'Cübbeli Ahmet' olarak ...
 
YAZARLAR
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA SON KALE İZMİR
TWITTER'DA SON KALE İZMİR
ÇOK YORUMLANANLAR
ANKET
Eski günlerdeki gibi bu kriz günlerinde seyyar esnafımızın mahalle aralarında zorunlu sağlık tedbirlerine uyarak hizmet etmesini ister misiniz?

Evet
Hayır
Bilmiyorum

Sonuçları göster Anket arşivi
PUAN DURUMU
ARŞİV
Son Kale İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri