ege yıldız, sessiz boru
Son Kale İzmir
 • Dolar
  32,5826
  Dolar
 • Euro
  34,9991
  Euro
 • Altın
  2.429,410
  Altın
 • Bist-100
  9.722,00
  Bist-100
 • ADANA
  20/36°
  ADANA
 • ANKARA
  18/27°
  ANKARA
 • ANTALYA
  21/27°
  ANTALYA
 • BURSA
  13/27°
  BURSA
 • ISTANBUL
  16/22°
  ISTANBUL
 • IZMIR
  14/24°
  IZMIR
 • KONYA
  17/29°
  KONYA
Facebook Twitter
ANA SAYFA GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT TÜRKİYE DÜNYA GÜVENLİK
Erdoğan'dan İsrail'le ticaret açıklaması!
Erdoğan'dan İsrail'le ticaret açıklaması!
Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu!
Eski bakan Mehmet Ali Yılmaz evinde ölü bulundu!
Yargıtay'daki düğüm yine çözülmedi!
Yargıtay'daki düğüm yine çözülmedi!
Tıraş ücretini fazla bulup berberi kurşunladı!
Tıraş ücretini fazla bulup berberi kurşunladı!
10 Şubat 2024 Cumartesi - 16:13

CHP'li Tugay saha çalışmalarını sürdürüyor... ''İzmir'i daha ileriye taşıyacağız''

Saha çalışmalarını tam gaz sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, Türkiye Kalite Derneği İzmir Şubesi Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katıldı. Ardından CHP Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman ile birlikte Kosova Rumeli Kültür Sanat ve Turizm Derneği’ni ziyaret etti.

CHP li Tugay saha çalışmalarını sürdürüyor... İzmir i daha ileriye taşıyacağız

31 Mart Yerel Seçim için çalışmalarını ara vermeden sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, sık sık yurttaşlarla bir araya gelerek sıkıntılarını dinlemeye, projelerini ve çözüm önerilerini anlatmaya devam ediyor.

Türkiye Kalite Derneği İzmir Şubesi 2023 Yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılarak dernek üyelerine hitap eden CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tugay, dünyanın kaarşı karşıya olduğu çoklu krizlere karşı önlem alınması gerektiğine de dikkat çekti. 

“İZMİR ÖNEMLİ VE DEĞERLİ BİR KENT”

İzmir’in çok önemli ve değerli bir kent olduğunu vurgulayan Tugay, her alanda kendini geliştirmeye devam eden bir kent modeli yaratılması gerektiğini belirterek şöyle konuştu: “Eğer halkımız layık görür ve görevlendirirse önümüzdeki dönemde Büyükşehir Belediye Başkanı olarak en önemli vaatlerimden biri budur ki toplumumuzun tüm kesimlerini ama çok değerli gördüğüm özel sektörünü de bu sürece dahil ederek kendi kaderini kendi yönlendiren bir şehir olarak bu süreci götürmeye, bunu yaparken küçükten büyüğe ölçekli bakma düşüncesindeyim. Önce İzmir'in kendi kendi kendini planlaması ve sürdürülebilir dirençli bir kent haline gelmesi için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Burada suyu, gıdayı ve enerjiyi odağa koyuyoruz. Bunun üzerine katılımcı demokrasiyi, teknolojiyi ve kendi değerlerimizi koymalıyız. Bu ölçeği İzmir'den başlayıp Ege Bölgesi ve Türkiye’ye yaymalıyız. İzmir’in Türkiye için hatta dünya için çok önemli kentlerden biri olduğuna yürekten inanıyorum. Ege Bölgesi’ndeki diğer şehirler için İzmir'in öncü ve abi rolü bence halen devam ediyor; bu rolünü biraz sahip çıkması gerekiyor. Daha sonra da çağdaş Cumhuriyet’in bütün değerleriyle aslında uzun süredir en kuvvetli şekilde temsil edildiği şehir olarak, aynı zamanda bu temsiliyetinin gereği de bilimde, teknolojide, sanatta, kültürde yine geliştirerek sürdürmesi ve bu şekilde de Türkiye'ye örnek olması gerektiğini düşünüyorum. Bu rollerin gereğini yerine getirmek adına atılması gereken adımların atılacağına eminim, bu yönde çalışıyoruz ve hazırlanıyoruz. Daha çok konuştuğumuz, paylaştığımız, güvendiğimiz; kendimize, şehrimize, ülkemize daha çok inandığımız; geleceğe bir şeyleri sağlam ve sağlıklı olarak taşıdığımız, var olan değerlerimizi koruduğumuz ama üzerine mutlaka yeni değerler ilave ettiğimiz bir kamu yönetimi ile toplum birlikteliği için elimden geleni yapacağım.” 

"ELEKTRİĞİ YÜZDE 50 İNDİRİN, SUYU YÜZDE 75 İNDİREYİM"

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, ardından CHP Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman ile birlikte Kosova Rumeli Kültür Sanat ve Turizm Derneği’ni ziyaret ederek Dernek Başkanı Uğur Şengöz, dernek üyeleri ve yurttaşlarla bir araya geldi. Ziyareti öncesinde bir fırın önünde askıda ekmek kuyruğuna denk gelen Tugay, sırada bekleyen vatandaşların sorunlarını ve sıkıntılarını dinledi. Ekonomik sorunlarını anlatan yurttaşlar, geçinmenin gittikçe zorlaştığını belirtti. Tugay, “Depremi, pandemisi ve ekonomik kriziyle gerçekten çok zor bir dönem geçirdik, geçirmeye de devam ediyoruz. Sorun hep var, her belediyede var, emin olun iktidar partisinin yönettiği belediyelerde de sorun var.Şu an eleştiriyorlar, konuşuyorlar, şimdi tabii buradan laf söylemesi kolay ama siz önce şu enflasyonu halledin. Gerçek enflasyon son bir yıl için yüzde 126, her şeyin fiyatından belli. Otobüslerden çok yüksek vergi alıyorlar, elektrik inanılmaz yüksek. Bize su parasını falan düşürün derken niye elektrik parasını düşürmüyorsunuz diye ben soruyorum. Halihazırda hükümette ve bunların fiyatlarını belirleyebilir, yakıtın fiyatını belirleyebilir durumdasınız. Siz elektriğin fiyatını yüzde 50 düşürün, söz veriyorum ben suyu yüzde 75 düşüreceğim. Vatandaşlarımız en ucuz suyu kullansın, ulaşıma en düşük fiyatları ödesin. Bunları yaparken öncelikle daha fazla ihtiyacı olan, daha fazla dezavantajlı olan insanlarımıza yardımcı olalım. Mesela öğrencilerimize, asgari ücretle geçinmeye çalışan yurttaşlarımıza yardımcı olalım. Bir çalışma yapıp bazı vatandaşlarımız için daha acil önlemler alacağız ama şunu söyledim: İzmir 2 yıl sonra, 2 yıl içerisinde en ucuz suyu, toplu ulaşımı olan şehirlerinden biri olacak namus sözü gibi söz veriyorum. Bu şehirde hiç kimsenin bir mağduriyet yaşamasını istemem. Nerede, neyi tasarruf edebiliyorsak; nerede hangi harcamadan kısmımız gerekiyorsa her türlü şeyi yapacağım. Halkımıza belediye hizmetlerini en ucuz, en uygun fiyatla mutlaka ulaştıracağım” şeklinde konuştu.Dernek Başkanı Uğur Şengöz, “Cumhuriyet Halk Partisi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisidir, biz böyle düşünüyoruz ve yaklaşımımız da o yönde. Umarım bu dönemde de güzel bir iş birliği olur ve çalışmalarımıza geliştirerek devam ederiz. İzmir’imiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi. 

DUMAN: “BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

CHP Buca Belediye Başkan Adayı Görkem Duman ise kendisi hakkında bilgi verdiği konuşmasında Balkan göçmeni bir aileye mensup olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı: “Derneklerimiz ve Balkan camiamızla önemli iş birlikleri ve çalışmalar yaptım. Balkan Masası’nda yürüttüğüm görevin ardından partimiz ve genel başkanımız tarafından Belediye Başkan Adaylığına uygun görüldüm. Belediye Başkanı olduğumda da yine camiamızla daha önceki gibi çalışmaya devam edeceğiz. Herkese çok teşekkür ederim.” 

TUGAYA’DAN KALKINMA BELEDİYECİLİĞİ VURGUSU

Türkiye ve Balkanlar arasında ortak tarihsel geçmişe dayanan çok kuvvetli bir bağ olduğunu vurgulayan Cemil Tugay ise, “5 yıl boyunca sürdürdüğüm Karşıyaka Belediye Başkanlığı görevimde derin ilişkiler kurduğumuz Balkan Dernekleri ile bu dostlukların, bu bağın ne kadar sağlam olduğunu bizzat gördüm. Birlikte daima omuz omuza çalıştık, önemli işleri birlikte gerçekleştirdik. Bundan sonra da böyle olacağının sözünü verebilirim. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda önceliğimiz hizmet olacak. Hizmet ancak yeterli kaynak yaratıldığında mümkündür, hizmet edebilmek için önce kaynak yaratmak gerekir. Öncelikle israftan kaçınacağız, sağladığımız bütçe disipliniyle kentimizin her yerine hizmet götüreceğiz. İzmir zaten güçlü ve büyük bir belediye, her şeyi yapacak gücü var. Emin olun Türkiye'nin en zengin, en güçlü şehirlerinden birisiyiz. Bu dönemde kalkınma belediyeciliği anlayışıyla çalışacağız. Yani İzmir'in kalkınması, açılması için, daha da zenginleşmesi; var olan potansiyelinin en doğru şekilde kullanılması için çalışacağız” diye konuştu. 

“İLİŞKİLERİMİZİ ARTIRACAĞIZ”

Tugay açıklamasına şöyle devam etti: “Kültürel mirasımız içerisinde Balkan Türklerinin Balkanlar’dan İzmir'imize göç ederek beraberinde getirdiği o değerler gerçekten çok özel; gözümüz gibi korumalıyız ve geliştirmeliyiz. İzmir'de zaten her ilçenin mutlaka bir kardeş Belediyesi var, bunun sayısını artırmaya devam edeceğiz. İlişkilerimiz daha güçlü, çalışmalarımız daha çok olacak. Çeşitli ortak projeler ile ilişkileri çok geliştireceğiz, bu konuda kararlıyız çünkü her şeyden önce partimizin de kurucusu olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk sizin de bildiğiniz gibi kendisi bir Balkan Türkü’dür ve evladı fatihana sahip çıkmak gerekir diye bize de adeta bir talimat vermiştir. Üzerimize düşeni yapacağız.” 

“KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN PLANLARIMIZ HAZIR”

Yurttaşlardan gelen kentsel dönüşüm konulu soruları da cevaplayan CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Cemil Tugay, “İzmir'in her tarafında kentsel dönüşüm ihtiyacı olan pek çok alan var. Buralarda belediyemizin yürütmüş olduğu, yürütmekte olduğu bazı projeler var. Aynı zamanda hükümetin harekete geçmesini bekleyen bazı alanlarda da çalışma yapılmasına ihtiyaç var. Hak sahiplerinin beklentilerinin karşılandığı, buna karşın işin maliyetinin ekonomik olarak çözülebileceğini model bulunmaya çalışılıyor. Elimizde TOKİ gibi bir kurum var ama ne yazık ki kentsel dönüşümden çok yeni alanlarda rant çalışmalarına katkıda bulunmayı tercih ediyor. O yüzden de belediyeler kendi kaderleriyle baş başa kalıyor. Doğru bir planlama mantığıyla, İstanbul’daki gibi bu sorunu çözeceğimize inancım tam. Yetkin, etkin, ne yapacağını bilen, deneyimli bir çalışma grubumuz var; uzun zamandır bu anlayışla çalışmalar yürütüyoruz, bütün planlamamız hazır” ifadelerini kullandı. 

 
Karşıyaka Turgutlu'da yara aldı!
 
AK Partili Dağ'dan Torbalı turu... 'Gelin 31 Mart akşamı bu aşıklar ile maşukları buluşturalım''
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
Bayraklı'da muhtarlarla buluştular... Tugay: 'CHP Bayrağı İzmir'de yere düşmez'
CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cemil Tugay ve Bayraklı Belediye ...
CHP Çiğli Adayı Onur Emrah Yıldız'a doğduğu mahallede miting gibi karşılama..
CHP Çiğli Belediye Başkan Adayı Onur Emrah Yıldız; mahalle buluşmalarına ...
Yeniden Refah Partisi'nin üç büyükşehir adayı belli oldu
Yeniden Refah Partisi'nin üç büyükşehirdeki belediye başkan adayları açıklandı. ...
 
AK Partili İnan: 'CHP'nin İzmir'de belediyecilikte eser siyaseti yok.'
AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir ...
CHP Karşıyaka Adayı Ünsal'a iş dünyasından büyük destek..
Cumhuriyet Halk Partisi Karşıyaka Belediye Başkan adayı Yıldız İşçimenler ...
İmamoğlu'dan iktidara 2019 seçimi hatırlatması!
İBB 100. Yıl Stadı açılışında konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Bir ...
 
AK Partili İnan: "CHP'nin bazı İzmir adayları kendi bölgelerinde oy kullanamayacak"
AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir ...
Hamza Dağ: 'Bu şehrin makus talihini kadınlarımızla değiştireceğiz
Seçim çalışmalarına devam eden Cumhur İttifakı İzmir Büyükşehir Belediye ...
Tunç Soyer, CHP lideri Özel ile görüşmesinin detaylarını anlattı...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Tunç Soyer, Ankara'da CHP Genel Başkanı ...
 
YAZARLAR
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA SON KALE İZMİR
TWITTER'DA SON KALE İZMİR
ÇOK YORUMLANANLAR
ANKET
Sokak esnafı korona günlerinde faydalı oluyor mu?

Evet
Hayır
Bilmiyorum

Sonuçları göster Anket arşivi
PUAN DURUMU
ARŞİV
Son Kale İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri