ege yıldız, sessiz boru
Son Kale İzmir
 • Dolar
  32,5004
  Dolar
 • Euro
  34,6901
  Euro
 • Altın
  2.496,860
  Altın
 • Bist-100
  9.693,00
  Bist-100
 • ADANA
  15/25°
  ADANA
 • ANKARA
  8/17°
  ANKARA
 • ANTALYA
  16/21°
  ANTALYA
 • BURSA
  8/21°
  BURSA
 • ISTANBUL
  10/18°
  ISTANBUL
 • IZMIR
  9/20°
  IZMIR
 • KONYA
  7/21°
  KONYA
Facebook Twitter
ANA SAYFA GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT TÜRKİYE DÜNYA GÜVENLİK
Fenomen muhtar dizi oyuncusu oldu!
Fenomen muhtar dizi oyuncusu oldu!
Tartıştığı arkadaşını pompalı tüfekle öldürdü!
Tartıştığı arkadaşını pompalı tüfekle öldürdü!
Hükümetten emekliler için özel çalışma!
Hükümetten emekliler için özel çalışma!
Tekne battı: 58 ölü!
Tekne battı: 58 ölü!
1 Aralık 2023 Cuma - 13:10

Fon vurgununda yeni gelişme... Semih Kaya sessizliğini bozdu!

Milyonlarca doların buhar olduğu fon dolandırıcılığında parasını kaptıran eski futbolculardan Semih Kaya'nın adı Seçil Erzan'ın darp ve tehdit iddialarıyla da gündeme gelmişti. İddiaların ardından sessizliğini bozan Kaya, Erzan'ın kendi odasında Kaya'yı nasıl ikna ettiğini ilk kez açıkladı. Erzan ile Kaya arasındaki mesajlaşma ekrana yansırken Kaya ayrıca Erzan'ın evine gidip ne konuştuklarını anlattı, "Beni oraya yem gibi çağırdı" sözleriyle dikkat çekti.

Fon vurgununda yeni gelişme... Semih Kaya sessizliğini bozdu!

Futbol camiasından birçok ismi yüksek faiz vaadiyle dolandırdığı iddia edilen Seçil Erzan'ın savcılık ifadesinde en çok Semih Kaya'yı tehditle para aldı iddiaları ile suçlamıştı. Eski futbolcu Semih Kaya, Nevşin Mengü'nün Youtube programında, Seçil Erzan'ın tehdit ve darp iddialarına yanıt verdi.

Semih Kaya fon vurgunu soruşturmasında yaşadığı süreci şu şekilde aktardı:

''Benim bir eşim var, benim çevremdekiler bunu bilir ben eşim olmadan bir yere gitmem. Ben neden şiddet uygulayayım? Benim annem var, eşim var, yeğenlerim var. Bununla ilgili kanıtlarım var elimde. Suskunluğumu bozuyorum şu an çünkü böyle bir şey yapmadığım için kendimi ifade etmem gerekiyor. Benim için kadına şiddet, kadını tartakladı diye itham etmesinler. Çünkü ben böyle bir şey yapmadım.

SEÇİL ERZAN İLE NASIL TANIŞTI?
Ben 2011 yılında Galatasaray A Takımında oynamaya başladığımda, Denizbank'ta hesabım açıldı. Elde ettiğim kazadığım paralar kulübümden Denizbank'ın Florya şubesine yatmaya başladı. Her oyuncunun olduğu gibi, sponsor bankamız olduğu için Denizbank'ın hesaplarına yatırılıyordu.

Ben oradan kendisiyle iletişime girdim. Müşteri - Şube Müdürü olaraktı. Benim tanışmam bu şekilde başladı. Ben bankacıya güvenmiyorum, bankaya güveniyorum. Bankacı orada belirli sözleşmelerle, bana belirli şekilde paramın değerlendireceğini söylediği için ben bankaya güveniyorum. Benim güvendiğim kişi Seçil Erzan değil, paramı yatırdığım bankadır, o isimdir.

O kişi bana, resmi olarak sözleşmelerle kontratlarla paramın değerleneceğini söylüyorsa ve benim başka bir fonda olup biliyorsunuz KKM'de bulunan paramı daha iyi değerlendireceğini söylüyor ve sözleşmelerle kanıtlıyorsa...

"BELGE VE DÖKÜMAN SUNDU, ŞÜPHEYE KAPILMADIM"

Denizbank'ın kendi bünyesinde çalışan KKM'yi idare ettiğini söyleyen kişiyle ben iletişime geçtim. O kişi de çok saygılı kişilikli birisi. Bana KKM'nin ne kadar getirileri olacağını söyledi ve ben de buna imza attım. 1.2 milyon Euro'luk meblayı ben KKM'ye koydum. Bu işlemi yaptıktan 15 gün sonra da Seçil Erzan kendi odasında bana, bundan daha iyi getiren bir fon olduğunu söyledi.

Bana belgeleriyle, dökümanlarıyla bunun resmi olduğunu kanıtlar şekilde belge sundu. Antetli, kaşeli, kendi imzalarının bulunduğu belge. Bunun garanti olduğunu, hiçbir riskinin olmadığını, yasal şekilde uygulandığını, bankanın özel müşterilerine istisnai durumda yapıldığını söyledi.

"HESABIMA YATIRDIM, DEKONTLAR ELİMDE"

Böyle bir kurumun, şube müdürünün belge-dökümanlarla birlikte hiçbir şekilde şüpheye kapılmazsınız. 'Terim Fonu, Fatih Terim fonu' demedi, kesinlikle böyle bir şey olmadı. Bunun benim kendi kişisel fonum olacağını söyledi.

AVUKAT AHMET KURUTOĞLUOĞLU:
Diğerlerinin durumunu bilmiyorum ama Semih'in durumunda çok net bir fotoğraf var. Seçil hanıma verdiği bütün paralar; biraz istisnası varsa %90'ı diyeyim. Kendi banka hesabından, Denizbank hesabına gelmiş. Semih, Denizbank şubesinde çekmiş. Bütün para resmi sistemden. Seçil Erzan'dan tahsil ettiği bütün paraları da yine bankacılık sisteminde kendi hesabına yatırıyor. Bunların bütün dekontları var. Verdiği sabit, aldığı sabit. Çok basit fotoğraf şu. Verdiği para 4 milyon 100 bin dolar civarında, aldığı para 3 milyon 500 bin dolar küsür civarında. Kalan alacağı 537-547 bin dolar. Kendi koyduğu öz kaynağı bu eksikliğiyle tahsil ediyor.

Bana ödediği bütün her şeyi ben resmi olarak kendi hesabıma yatırdım, dekontları elimde. Kendi ana paramı istedim ben. Mesajlarda gördüğünüz üzere, kimseden bir şey gizlediğim de yok. Konuşmadığım için üstüme geliniyor, benim kendimi savunmam gerekiyor. Ben sustuğum için insanların gözünde farklı şekilde lanse edilmek istemiyorum. Benim hayatım boyunca yapmak istediğim bir şey vardı, çocuklar beni örnek alsın, bir şeyleri başarabileceklerini görsünler istedim.

SELÇUK İNAN'I İKNA ETTİ Mİ?
Bunu Selçuk abiye sorabilirler. Ben kesinlikle bahsetmedim böyle bir şeyi. Savcılığa sorabilir, emniyet müdürlüğü sorabilir, onun ifadesini de alabilirler. Böyle bir şey olduysa dürüstçe çıkıp söylesin. Benim değer verdiğim, kaptanlığımı, abiliğimi yapmış birisi.

DOLANDIRILDIĞINI NEREDE ANLADI?

Taahhüt ettiği zamanlarda aksilikler olmaya başladı. Ben de hayatım boyunca emek verdiğim parayı tabi ki de bırakmamam gerekiyor, işkillendim. Ve bunun üzerine gittim.

GPS CİHAZI BULUNAN ÇANTA...

Seçil hanım bana bir tane laptop çantası verdi. Ve ben bankanın içinde, kendi odasında verdiği çantayı aşağı vezneye götürüp kendi hesabıma yatırdım. Başka birisinin parasını olduğu bilsem neden suç duyurusunda bulunmayayım ki? Parayı vezneden kendi hesabıma yatırdıktan sonra odasına çıkıp konuştum. Daha sonra da Bodrum'a gideceğim.

Çantanın içinde de sanırım Atilla bey ismi geçen şahıs. 2.5 milyon dolar olduğunu söylüyor. Dekontum da var, çantanın görüntüsü de var, çantanın ne kadar büyük olduğu da var. O çantaya 200 bin dolardan fazla ne sığabilir? 2.5 milyon dolar sığar mı, bunun da görselleri var. Ben bunların hepsini vatandaşlarımızın takdirine bırakacağım.

Daha sonra Bodrum'a gidip evimin durumunu ne olduğunu görmek için; almıştım çünkü, hala ödemelerini yapıyorum. GPS olduğunu ben gece döndüğümde eşim yanımda; arabanın içinde bulunan GPS cihazında da onu alan kişiden uzaklaştığında GPS cihazı bir ses çıkartıyor. Biz arabanın içinde bunu aramaya başladık. Aklımıza gelmiyor ki Seçil Erzan'ın bana verdiği kağıtta GPS cihazı çıkabileceği.

SEÇİL ERZAN 'ESKİ SEVGİLİM, BELALIM' DEDİ...

Eve gittiğimde buluyorum GPS cihazını, Seçil Erzan ile konuşuyorum gece. "Ne oluyor, siz beni takip mi ettiriyorsunuz, ne işler çeviriyorsunuz" diye sorguluyorum. Apple'ın ürettiği bir cihaz, son dört hane numarasını bulabildim internetten, Seçil Erzan'a ilettim. İlettikten sonra şöyle bir geri bildirim geldi. "Bu benim eski sevgilim, belalım. Büyük ihtimal ondan aldığım çantanın içine koydurttu."

Tamam dedim, bunu bana kanıtlayın, ben sıkıntıda olmadığımı hissedeyim. Gerçekten tedirgin oldum, korktum. Eşimle beraber yalnız yaşıyorum. Ne düşünür ki bir insan? Tamam dedi, kendisi konuşmuş Atilla bey ile ben de aradım. Kendisi de gayet normal şekilde konuştu benimle. Sadece durumu ne olduğunu sordum. Kendisi de bana, kendi çantası olduğunu, Seçil Erzan'ın odasında kaldığını, orada unuttuğundan dolayı daha sonra alacağını söylüyordu. Seçil Erzan da o çantada bana para takdim etmiş. Ama kendi parasıymış Atilla beyin. Ama bilmiyorum ama gayri resmi bir şey yapsam neden hesabıma yatırayım ki o parayı?

AHMET KURUTLUOĞLU:

Zaten matematik hesabı o çantanın içinde 2.5 milyon dolar varsa Semih kârda diye şaşıyor. İşte o çantanının içinde 2.5 milyon dolar yok. Kamera kayıtları orada, herkes Semih'in o gün ne yaptığını kamera kaydından görebilir. O çantada 2.5 milyon dolar olmadığı için Semih ekside.

KAMUOYUNDAKİ 'AÇGÖZLÜLÜK' ELEŞTİRİLERİ

Fon olduğunu söylüyorlar size, paranızın nemalanacağını söylüyorlar. Bunun neresi açgözlülük ki? Siz hayatınız boyunca çalışmışsınız, belirli bir yaşa gelmişsiniz, ben ondan 5 ay sonra da futbolu bıraktım. Paranızı değerlendirmek istiyorsunuz, üstüne katmak istiyorsunuz. Bunun bankada resmi bir şey olduğuna inandırıldıktan sonra ne yapabilirsiniz ki?

VERGİ KAÇIRMA İDDİALARI

Ben vergiden kaçmak istesem kendi hesabıma ben neden paramı yatırayım ki? Kendi hesabıma paramı yatırmam o zaman. Bir yere koyarım, saklarım. Ben kendi hesabıma koymuşum her şeyi.

SEÇİL ERZAN'IN EVİNDE NELER OLDU: BENİ YEM GİBİ ÇAĞIRDI..

Bana bir fotoğraf attı, fondan para geldiğini söyledi. Mavi bir çantanın içinde olması gerekiyor. Meğer kurguymuş, ben de gittim oraya. Zararım var çünkü, ana paramı tamamlamam gerekiyor. Gittim, annesi vardı evin içinde, annesinin yardımcısı vardı, kendisi de kapıda beni karşıladı. Kapının önünde karşıladı, içeri girmedim. Annesine yardımcılık yapan şahıs da teyit edebilir. Ne olduğunu ne bittiğini sordum. Beni oraya yem gibi çağırdı. Para alacağımı düşündüm. Sistemden para çıkamadığını söyledi. Sanıyorum başkalarına da o fotoğrafı iletti.

O gün antrenörlük seminerindeydim. Hocamızdan da 1.5 saat izin aldım. Gideyim alayım diye düşündüm. Gittiğimde öyle bir şey olmadığını gördüm yine. Aynı şekilde Riva'ya geri döndüm. Orada kendi paramı kurtarmamın o kadar derdine düştüm ki, her parasını kaptıran kişinin yapacağı şeyi yaptım. 20 dakika falan konuştuk, ifadelerimde de belirttim savcılıkta. İçeriğine girmemem gerekiyor.

Kendi evinde bütün kamera kayıtlarını incelesinler, nasıl girmişim ne şekilde çıkmışım. O gün orada görevli bir güvenlik vardı. Güvenlik memuruna da danışabilirler, beni tanıdı konuştuk sohbet ettik. Ben oraya gittikten sonra bir gün öncesine oraya kimler gitmiş, araştırabilirler. Ben biliyorum, söylemek istemiyorum.

"İFTİRA ATAN KİŞİLERE KIRGINIM"

Üzülüyorum tabi ki de. Ben şu an baktığınızda, dolandırılmış bir insanım. Hiç kimsenin başına gelmesin tabi ki de, ama biraz benimle empati yapsınlar, kendilerini benim yerime koysunlar. Üstüme bu kadar gelmesinler, benim her şeyim kayıtlı. Elimde bütün belgeler var, savcılığa vermişim. Benim üzüldüğüm, ailemin üzüldüğü gibi empati yapsınlar sadece. Kendilerinin de başına gelebilir bu.

Açıkçası benim nasıl biri olduğumu bildiği halde, benim hakkımda tuhaf tuhaf konuşan, iftiralar atan kişilere gerçekten çok kırgınım. Hepsini biliyorum, hepsi değer verdiğim büyüklerim. Benden yaşta küçük olan birisinden o tarzda bir şey hissetmedim.

"BİRİSİ BANA SORU SORACAK DİYE SOKAĞA ÇIKMIYORDUM"

İnanın bana sokağa çıktığımda birisi bana bir şey soracak mı ya da 'gerçekten dövdün mü o kadını' 'yakıştı mı sana' diyecek diye korkuyordum, sokağa çıkmıyordum. Ben hayatım boyunca onun için uğraştım, insanlar beni iyi bir birey olarak bilsinler.

16 yaşından beri ben televizyonların önündeyim. Bir camianın marka yüzü olmuşum, milli formayı giymişim. 12-13 yıl boyunca Türkiye'nin en büyük kulüplerinden birinde oynamışım. Her zaman biri beni gördüğünde parmakla gösterirdi. İyi bir insan olarak gösterildim her zaman. Ama şimdi gelinen noktada, kendimi savunmam gerekiyor. Benim kendimi ifade etmem gerekiyor.

"DOLANDIRILDIM, PARAMI KAYBETTİM, SUÇLANIYORUM"

Şimdi dolandırılmışım, paramı kaybetmişim, hala suçlanıyorum. Konuşulması gereken burada ben değilim. Kendi köyündeki, kendi komşusunu, çiftçisini, marketini ya da başka bir işle uğraşan birisini dolandırmış bir kişinin söylediği şeyden dolayı şu an insanların gözünde ben yargılanıyorum.

Bırakın beni siz yargılamayın, bizim adaletimiz yargılasın. Neyin ne olduğu ortaya çıkacak zaten. Daha fazla konuşulması gereken şeyler var. 40 kişiyi dolandırmış bir şahsı konuşun, neden biz konuşuluyoruz ki burada? Bir dolandırıcı var, tasdiklenmiş, her şey çok açık ortada. O konuşulmuyor, biz konuşuluyoruz.

Semih Kaya'nın avukatı Ahmet Kurutluoğlu; 6 Nisan'da Seçil Erzan ile yapılan whatssapp yazışmasını gösterdi. Kurutluoğlu, "Sözde döven insana ablacım diye hitap ediyor. Bu parasını almadığının da dövmediğinin de ispatı. Bundan daha önemli bir belgenin olacağını düşünmüyorum." diye konuştu.

Banka şube müdürü Seçil Erzan ve 6 sanığın yargılandığı davanın İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi'nde 21 Kasım tarihinde görülen ilk duruşmasında tutuklu sanıklardan Atilla Yörük ve Nazlı Can'ın tahliyesine karar verilmişti.

"SEMİH KAYA'DAN YAKAMI KURTARAMADIM" DEMİŞTİ

Erzan savcılık ifadesinde, Semih Kaya ve menajeri Fırat Özdemir'in "Seni Türkiye'de yaşatmazlar, benim çok tanıdığım var, MİT başkanını tanıyorum, Türkiye'de herkesi tanıyorum." diyerek beni sürekli tehdit ettiklerini, Göktürk'teki evine gelerek "Sen burda yaşayamazsın, biz her şeyi yaparız, seni yaşatmayız." dediklerini iddia etmişti. Erzan, "Semih Kaya'dan ilk olarak fon vaadiyle para aldığım doğrudur. Kendisinde 3 milyon 200 dolar para aldım. Bu parayı parça parça bazen odamda bazen dışarıda olacak şekilde teslim aldım. Bir seferinde Semih Kaya'dan Ali Yörük teslim almıştır. Fakat 5 milyon 700 bin dolar şeklinde geri ödememe rağmen Semih Kaya'dan yakamı kurtaramadım. Semih Kaya bana 'Bu parayı vermek zorundasın' dedi. Senden bu parayı her ne olursa olsun alacağım. Ben o dönem Semih Kaya'ya fazladan ödediğim bu parayı Emre Belözoğlu ve Arda Turan'dan aldım. Daha doğrusu onlardan fon vaadiyle bir şekilde para alıp Semih Kaya ve Fırat Özdemir'den kurtulmak için her ikisine de ödeme yaptım" demişti.

19'UNCU ŞİKAYETÇİ EKLENMİŞTİ

18 mağdurun yer aldığı dosyaya, Mert Zeydanlı da 19'uncu şikayetçi olarak eklenince "Özel Belgede Sahtecilik" ve "Tacir veya Şirket Yöneticisi Olan ya da Şirket Adına Hareket Eden Kişilerin Ticari Faaliyetleri Sırasında Dolandırıcılık" suçlarından sanık Seçil Erzan hakkında istenen ceza da 69 yıldan 226 yıla kadar hapis istemine çıkmıştı.

 
Apple’dan bir zam daha!
 
Oyuncu Mehmet Esen CHP'den aday adayı oldu!
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
İzmir'de 22 yıl sonra rekor yağış!
Geçen ay uzun yıllar ortalamasından yaklaşık 2,5 kat fazla yağış alan ...
Taşkın mağduru esnafa ödeme... Soyer, tarih verdi!
İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, İzmir Ekonomik Kalkınma ...
Miras kavgasında döve döve öldürdüler!
Denizli'de beş kişi ile arasında miras meselesi yüzünden çıkan tartışma ...
 
CHP'li Kılıç, depremzedelerin okul çilesini meclise taşıdı!
CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, Milli Eğitim Bakanlığı'nın üzerinden ...
Tahtalı Barajı'nda Kasım bereketi!
İzmir'de, etkili olan yağışlarla birlikte barajların doluluk oranları ...
Başkan Oran'dan balıkçı barınağı açıklaması!
Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Ildırı’da Balıkçı Barınağı yapılması ...
 
İzmir'de yoğun bakımda cinsel saldırı... Görgü şahidi iğrenç anları anlattı!
İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yoğun bakımda tedavi gören 4'üncü ...
Körfezin tüm kıyıları taşkın riski altında!
İzmir'de hafta sonu sağanak ve fırtına etkili oldu, denizin taşması ile ...
Başkan İduğ'dan Özgür Özel'e ziyaret!
Bornova Belediye Başkanı Mustafa İduğ, CHP lideri Özgür Özel'i ziyaret etti. 
 
YAZARLAR
ÇOK OKUNANLAR
FACEBOOK'TA SON KALE İZMİR
TWITTER'DA SON KALE İZMİR
ÇOK YORUMLANANLAR
ANKET
Eski günlerdeki gibi bu kriz günlerinde seyyar esnafımızın mahalle aralarında zorunlu sağlık tedbirlerine uyarak hizmet etmesini ister misiniz?

Evet
Hayır
Bilmiyorum

Sonuçları göster Anket arşivi
PUAN DURUMU
ARŞİV
Son Kale İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri