ege yıldız, sessiz boru
Son Kale İzmir
 • Dolar
  16,7545
  Dolar
 • Euro
  17,4789
  Euro
 • Altın
  974,660
  Altın
 • Bist-100
  2,44
  Bist-100
 • ADANA
  23/38°
  ADANA
 • ANKARA
  16/28°
  ANKARA
 • ANTALYA
  27/36°
  ANTALYA
 • BURSA
  19/31°
  BURSA
 • ISTANBUL
  22/28°
  ISTANBUL
 • IZMIR
  21/37°
  IZMIR
 • KONYA
  16/27°
  KONYA
Facebook Twitter
ANA SAYFA GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT TÜRKİYE DÜNYA GÜVENLİK
Türkiye'den AKPM'ye rapor: 'Schengen retleri yüzde 300 arttı'
Türkiye'den AKPM'ye rapor: 'Schengen retleri yüzde 300 arttı'
Şehit askerin yürek burkan vasiyeti!
Şehit askerin yürek burkan vasiyeti!
Koronavirüs vaka sayısında büyük artış!
Koronavirüs vaka sayısında büyük artış!
Alkole bir zam daha!
Alkole bir zam daha!
ak parti, izmir, üyelik, gönül, seferberliği,
17 Mayıs 2022 Salı - 12:35

Uyuşturucundan ölen Elif'in ablası hakkında yakalama kararı!

İzmir'in Konak ilçesinde Elif Terziler'in (16) taksiyle hastaneye götürülürken yolda uyuşturucudan öldüğü ve cansız bedeninin hastane bahçesine bırakıldığı olaya ilişkin davada 3'ü tutuklu 8 kişinin yargılanmasına başlandı. Mahkeme heyeti, Terziler'in duruşmaya katılmayan tutuksuz yargılanan ablası Z.T. (21) hakkında yakalama kararı çıkartılmasına hükmetti.

Uyuşturucundan ölen Elif in ablası hakkında yakalama kararı!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin önüne geçen yıl 20 Ağustos’ta bir otomobilden hastane önüne kızın cansız bedeni bırakıldı. Uyuşturucu madde metamfetamin kullandığı anlaşılan kızın, Elif Terziler olduğu belirlendi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan Rıdvan Altun, Gökhan Yalur (28) ve Ali İlhan (42) tutuklandı, Z.T., Mir Mehmet Y. (21), Boran K. (19) Erhan Y. (26) ve Murat Ö. (27) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İLK OLARAK KEMERALTI'NDA FENALAŞMIŞ
Soruşturmanı ardından şüpheliler hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede, Terziler'in, Rıdvan Altun'dan (32) uyuşturucu temin ettiği belirtildi. Ayrıca Altun'un mahalledeki kızlara ilk olarak ücretsiz olarak uyuşturucu verip, alıştırdığı kaydedildi. Olaydan bir gün önce Terziler'in, dedesine gitme bahanesiyle evden ayrılıp Altun'dan uyuşturucu aldığı ifade edildi. Olay günü Covid aşısı olma bahanesiyle evden çıkan Elif Terziler ve ablası Z.T.'nin, hastaneye gitmeyip, Kemeraltı'nda Z.T.'nin arkadaşı olan Mir Mehmet Y. ile buluştukları kaydedildi. Burada, Elif Terziler'in fenalaşması üzerine Mir Mehmet Y. ve Z.T.'nin genç kızı hastaneye değil, Gökhan Yalur, Boran K. ve Erhan Y.'nin de bulunduğu Ali İlhan'ın evine götürdükleri de iddianamede yer buldu.

8 SANIK İÇİN CEZA İSTENDİ

İddianamede, eve geldikten sonra Elif Terziler'e Gökhan Yalur ve Ali İlhan tarafından kahve içinde uyuşturucu verildiği belirtildi. Elif Terziler'in fenalaşmasının ardından Ali İlhan'ın panik halinde, Gökhan Yalur'a, 'Acaba çok mu koyduk?' dediği, ardından genç kızı bir odaya götürülüp yalnız bıraktıkları kaydedildi.

İddianamede Z.T.'nin, Elif Terziler'i odada bir süre sonra gözleri kararmış halde bulduğu ve kimsenin yardımcı olmaması nedeniyle ayılması için banyoda tek başına yıkadığı belirtildi. Z.T.'nin yardım istediği ve taksiyle gelen bir arkadaşıyla durumu kötüleşen kardeşini araca taşıdığı, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderken Elif Terziler'in yolda yaşamını yitirdiği de iddianamede belirtildi. Diğer sanıkların, Terziler'in uyuşturucu kullanmasına engel olmadıkları, hastaneye götürülmesi sürecinde de yardımda bulunmadıkları vurgulandı. Toplanan deliller ve alınan beyanlar ışığında savcı, Rıdvan Altun, Gökhan Yalur ve Ali İlhan hakkında 'olası kastla çocuğu öldürmek' suçundan müebbet hapis cezası isterken, abla Z.T., Mir Mehmet Y. (21), Boran K. (19) Erhan Y. (26) ve Murat Ö. (27) hakkında ise 'bilinçli taksirle ölüme neden olma' suçundan 9 yıla kadar hapis cezası talep etti.

ABLA DURUŞMAYA KATILMADI

Sanıklar yargılanmasına dün İzmir 23'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. Duruşmaya tutuklu sanıklar SEGBİS ile katılırken, taraf avukatları ve bazı tutuksuz sanıklar salonda hazır bulundu. Mahkeme başkanı ilk olarak tutuklu sanıklara söz verdi. Kendisinin Elif Terziler'e uyuşturucu verdiği iddialarını kabul etmeyen Rıdvan Altun, Elif Terziler ile görüşmüşlüğüm bile yoktur. Kendisine hiç uyuşturucu da vermedim. Öldüğünü internette gördüm. Adımı görünce korktum, ardından da avukatımla görüşüp teslim oldum. Olayla ilgim yoktur" dedi.

'ELİF'İ ÇARŞAFLA TAKSİYE TAŞIDIK'

Altun'un ardından söz verilen Gökhan Yalur, "Olay günü Ali İlhan'ın evinde otururken yeğenim Mir Mehmet Y. aradı ve 2 kız arkadaşını göndereceğini söyledi. Ev sahibi olduğu için Ali İlhan aşağıya karşılamaya indi. Yukarı geldiklerinde sadece yanında Z.T. vardı. Kendisini tanımıyordum. Diğer kızın kötü olduğunu ve gelmek istemediğini söyledi. Elif'in sürekli kasıldığını, eve gitmek istediğini belirtti. Z.T. de 'Elif, öz kardeşim. Onu bu halde bırakamayız' dedi. Ali Ağabey vicdan yaptı. Murat Ö. ve Erhan Y. ile gidip, kızı ikna ettiler. Eve geldiğinde çok kötü durumdaydı. Başını duvarlara vuruyordu. Z.T.'ye Elif'i hastaneye götürmesi gerektiğini söyledik. Ali Ağabey kızın başını yıkadı. Onlar evdeyken uyuşturucu içmedik. Ali Ağabey, Z.T.'den sert bir şekilde Elif'i hastaneye götürmesini istedi. O da kabul edip, 'Evdekileri yolla. Bizi hastaneye götürmesi için bir ağabeyimi çağıracağım' dedi. Sonrasında biz de çıkıp gittik. O haldeki bir kıza uyuşturucu verecek kadar namussuz değiliz. Hiçbir şekilde biz uyuşturucu vermedik o kıza. Konuşacak bir durumda bile değildi" diye konuştu. 

Elif'e sadece yardım ettiğini savunan Ali İlhan da, "Gökhan kızların geldiğini söyleyince ben de markete gidecektim. İnip karşıladım. Taksinin içinden hiç tanımadığım 2 kız indi. Bu kızlardan Elif'in durumu iyi değildi. Z.T.'ye nedenini sorduğumda bana Elif'in 4-5 gün uyumadığını, daha önce işte uyuşturucu zemininin olduğunu anlattı. O halde olduğu için önce Elif'in eve gelmesini istemedim. Ancak sonra vicdan yaptım ve kabul ettim. Ablasıyla başını yıkadık. Ardından yatırdık. 1 saat sonra falan yine garip hareketler yapmaya başladı. Z.T.'ye kardeşini alıp götürmesini söyledim. Hem ben hem diğerleri hastaneye götürmesini söyledik. 1 saat kadar sonra bir taksi geldi. Elif'i çarşafla taksiye taşıdık. Hatta Zeynep bana, 'Ali ağabey, senden de Baran'dan da Allah razı olsun. Kardeşimle çok ilgilendiniz, hakkını helal edin" dedi. Sadece iyilik yaptım. Yardım ettim, elimden geleni yaptım" diye konuştu.

SANIKLAR SUÇLAMALARI REDDETTİ

Tutuksuz sanık Mehmet Y. ise üzerine atılı suçlamayı kabul etmedi. Mehmet Y, “2 kardeş Kemeraltı'na yanıma geldi. Sürekli aralarında tartışıyorlardı. Elif ikide bir 'Rıdvan'ın yanına gideceğim' diyordu. Elif iyi değildi. Bana nereye gidebileceklerini sordular, ben de eve gidecek durumları olmadığından Gökhan abimi aradım ve onun yanına gönderdim. Sonrası hakkında bilgim yok" ifadesini kullandı.

Olay günü Ali İlhan'ın evinde bulunan Baran K. de ifadesinde, "Eve geldiklerinde Elif kötü durumdaydı. Göz bebekleri yukarı bakıyordu. Ayıltmaya çalıştık. Z.T.'ye birkaç kez ambulansı araması gerektiğini söyledik ama babasından korktuğu için aramadı. Suçum yok" dedi.

Diğer tutuksuz sanıklar Murat Ö. ve Erhan Y. de Elif'in ölümünde sorumlulukları olmadığını söyledi.

'HASTANEYE GİTTİĞİMİZDE NABZI ATMIYORDU'

Z.T.'nin kardeşi Elif'i hastaneye götürmek için aradığı Murat S. de duruşmada tanık olarak dinlendi. Murat S., "Gece Zeynep bana kız kardeşinin kötü durumda olduğunu belirtip yardım istedi. Taksiye binip söylediği adrese gittim. Evin içine girdiğimde Elif kötü durumdaydı. Z.T. ile taksiye taşıdık. Araca bindirdiğimizde yaşıyordu. Hastaneye vardığımızda sedyeye koydum. Nabzı atmıyordu. Z.T., ailesine görünmemesi gerektiğini söyleyince oradan ayrıldık. Yarım saat sonra yeniden hastaneye geldik" dedi.

Konuşmaların ardından heyet ara kararını açıkladı. Heyet, Ali İlhan ve Gökhan Yalur'un tutukluluk hallerinin devamına, Altun'un ise tahliyesine karar verdi. Mahkeme heyeti, Elif'in ablası Z.T. için yakalama kararı çıkarılmasına hükmedip, diğer tanıkların dinlenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

 
İzmir'de öldürülmüştü... Uzman çavuşa hüzünlü veda!
 
Altay, Murat Akça'yı bırakmadı!
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
İzmir'de öldürülmüştü... Uzman çavuşa hüzünlü veda!
İzmir'de tartıştığı kişi tarafından bıçaklanarak öldürülen Uzman Çavuş ...
İzmir'de 34 yaşındaki solist can verdi!
İzmir'in Bayraklı ilçesinde uyuşturucu kullandığı iddia edilen 34 yaşındaki ...
CHP'den Atatürk Havalimanı çıkarması!
CHP, Atatürk Havalimanı’nın yıkılarak Millet Bahçesi kurulması projesine ...
 
İşitme engelli olimpiyat şampiyonlarından Soyer’e ziyaret!
Brezilya’da düzenlenen 24. İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları şampiyonu ...
CHP’li Bakan’dan Soylu’ya Özel Harekat Ocakları Derneği soruları!
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Özel Harekat Ocakları adlı derneği Meclis gündemine taşıdı.
İzmir'deki uyuşturucu operasyonunda 32 tutuklama!
İzmir'deki geniş çaplı uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 69 şüpheliden 32'si tutuklandı.
 
Birinci olan elendi, müdürün eşi alındı!
Balıkesir Üniversitesi öğretim görevlisi alımında, ön değerlendirme sınavına ...
Soyer: Kaftancıoğlu kararı tam bir demokrasi ayıbıdır!
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Sosyal Demokrasi Derneği’nin ...
İzmir'deki cinayette korkunç detaylar!
İzmir'in Çeşme ilçesinde, inşaat bekçisi Adem Tan'ın (66) öldürülmesi ...
 
YAZARLAR
ÇOK OKUNANLAR
PUAN DURUMU
FACEBOOK'TA SON KALE İZMİR
TWITTER'DA SON KALE İZMİR
ÇOK YORUMLANANLAR
ANKET
Eski günlerdeki gibi bu kriz günlerinde seyyar esnafımızın mahalle aralarında zorunlu sağlık tedbirlerine uyarak hizmet etmesini ister misiniz?

Evet
Hayır
Bilmiyorum

Sonuçları göster Anket arşivi
ARŞİV
Son Kale İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri