Kuş Kanadında Bir Ömür raflarda

10 Mayıs 2022 Salı   18:56

Dört hikâye seçkisiyle oluşturulan kitap, nahif ve yalın bir dille özlenen edebiyat dilini kitapseverlerin beğenisine sunuyor.

Kitapyurdu Doğrudan Yayıncılık (KDY) tarafından yayımlanan ve yazarın ilk kitabı olan Kuş Kanadında Bir Ömür; Leyleğin Ömrü, Yarım Hikâye, Damdaki Saksağan ve Gökkuşağı Hırsızları hikayeleri ile okurlarına "merhaba" dedi.

Yazar Özgür Uzun, çağımız insanının doğayla bağı koptukça unutmayı seçtiği bir takım değerleri, yine doğanın bir parçası olduğumuz gerçeğini hatırlatarak ele alıyor. Bunu yaparken kimi zaman bir kuşun can yakan acısına, kimi zaman da bir çocuğun düşlerine ortak ediyor okuyucusunu. Son derece nahif ve yalın bir dille yazılmış bu öyküler, kaybolduğumuz şehirler ve bize daraltan bina yığınlarına inat, içimizi ferahlatan bir pencere açıyor.  

Özgür Uzun Kimdir?

Özgür Uzun, 1980 yılında Varto’da doğdu. Çocukluğu boyunca iç içe olduğu doğayı yakından gözlemleme fırsatı buldu. İlk gençlik yıllarında ailesiyle birlikte göç ettiği büyük şehirde, çocukluğunda özgürce yaşadığı doğayı bulamayınca düşlerine sarıldı ve yazma serüveni de bu şekilde başladı.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi Radyo TV Bölümünü bitirdikten sonra İzmir'de yerel TV ve gazetelerde muhabirlik yaptı. Bu kitap, yazarın, büyükşehirlerin bitmeyen telaşı ve karmaşası içinde kaleme aldığı hikâyelerden bir kısmını içeriyor.

Kuş Kanadında Bir Ömür, evli ve bir çocuk babası olan yazarın ilk kitabıdır.Sayfa Adresi: http://www.sonkaleizmir.com/haber/Kus-Kanadinda-Bir-Omur-raflarda/114667