CHP'li Yücel'den Süleyman Soylu'ya sert tepki

11 Mayıs 2022 Çarşamba   20:19

SONKALEİZMİR- Sosyal medya hesabından bir açıklama yapan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya sert ifadelerle yüklendi.

"SARAY'A BİAT ETMİŞ, FETÖ İLE İŞ TUTMUŞ..."

Yücel, şunları söyledi:

"Bırakın İsmet İnönü’nün adını ağzına alacak kapasiteyi ve siyasi kariyeri, kendi partisini çıkar ve makam uğruna satıp saraya biat etmiş, işine geldiğinde FETÖ ile iş tutup, işi bittiğinde düşman olmuş SuçİşleriBakanı'nın hadsizlik ve cahillik kariyerine yeni bir sayfa daha eklendi. Emniyet arşivindeki suçlular, mafya üyeleri, dolandırıcılarla yan yana kol kola fotoğrafları olan bu zat, ne ülke tarihinden ne de demokrasiden haberdar. İsmet İnönü, Bağımsızlık savaşının batı cepheleri komutanı, 60 milyondan fazla insanın öldüğü ikinci dünya savaşından ülkesini ve askerini korumuş büyük bir devlet adamıdır."

"ADAMLIĞI AKLINI VE İRADESİNİ BAŞKALARINA KİRAYA VERMEK SANANLAR..."

İsmet İnönü'nün büyük bir asker ve lider olduğunu vurgulayan Deniz Yücel, şöyle devam etti:

"İstiklal Madalyası sahibi, bu ülkeye demokrasiyi ve bağımsızlığı getirmek uğruna canını defalarca ortaya koymuş, Türkiye Cumhuriyetinin tapusu Lozan Antlaşması'nın kahramanı, büyük bir asker ve liderdir. Devleti babasının arpalığı, bakanlığı kendisinin şirketi, adamlığı da aklını ve iradesini başkalarına kiraya vermek sananlar, İsmet Paşanın adını da CHP’nin anlı şanlı geçmişini de ağzına alamazlar."

SOYLU'NUN TEPKİ ÇEKEN SÖZLERİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bugün Aydın'ın Koçarlı İlçesi'ndeki Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nde "Demokrasiye Geçişin 72. yılında Adnan Menderes ve Türkiye Demokrasi Tarihi" adlı foruma katılmıştı. Soylu, Milli Mücadele kahramanı İsmet İnönü'ye yönelik "Bu İsmet İnönü'nün CHP'sidir. O gün darbeyi yapan da İsmet İnönü'nün CHP'sidir. Cumhuriyet Halk Partisinin rengini, kanını, suyunu, sinirini, duygusunu veren de İsmet İnönü'nün CHP'sidir. Bugün kurulduğu tarihle bugün arasında hiçbir benzerlik söz konusu değildir" ifadelerini kullanmıştı.Sayfa Adresi: http://www.sonkaleizmir.com/haber/CHP-li-Yucel-den-Suleyman-Soylu-ya-sert-tepki/114720