Bahçeli, devrimci şairden şiir okudu

4 Eylül 2022 Pazar   21:23

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Sivas mitinginde konuştu. Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen, "2023'e Doğru: Aday Belli, Karar Net" temalı mitingde açıklamalarda bulunan Bahçeli, "2023 yılında yapılacak milletvekilliği genel seçimlerinin ilk açık hava toplantısını Sivas'ta yapıyor, kampanya dönemini buradan başlatıyoruz" dedi.

Bahçeli, Sivas mitinginin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yunanistan için "Bir gece ansızın gelebiliriz" sözlerini değerlendiren Bahçeli, "Cumhurbaşkanımız doğru söylemiş, Ege Denizi'ni aşmak çok kolay" dedi.

 

AK Partili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yurttaşlara ekonomi üzerinden her defasında 'sabır' istemesini yineleyen Bahçeli, “Bugün az yiyen inşallah yarın çok yiyecek, bugün az kazanan yarın inşallah çok kazanacak” ifadelerini kullandı.

Bahçeli, konuşmasının başında, toplumcu şair Adnan Yücel’in “Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek” adlı şiirinden “Bin kez budadılar körpe dallarımızı/ bin kez kırdılar. / Yine çiçekteyiz işte yine meyvedeyiz” dizelerini Pir Sultan Abdal’a ait olduğunu sanarak okudu.

Üç yılın ardından sahneye çıkan Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"SİVAS NANKÖRLERLE HESAPLAŞMAK İÇİN GÜN SAYIYOR"

"BİZİM ADAYIMIZ BELLİ, KARARIMIZ NETTİR"

"KILIÇDAROĞLU VALİLERİ, KAYMAKAMLARI TEHDİT EDİYOR"

"ALTILI GANYANIN BEŞ PARTİ BAŞKANI KILIÇDAROĞLU’NU MUTLAKA SORGULAMALIDIR"

"BUGÜN AZ KAZANAN, YARIN İNŞALLAH ÇOK KAZANACAK"

"SOL VE BÖLÜCÜ İTTİFAKIN AYDINLIĞIMIZA GÖLGE DÜŞÜRMESİ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR"

Altılı masanın arka bahçesinde kurulan, sözde “Emek ve Özgürlük İttifakı” olarak isimlendirilen kukla sol ve bölücü ittifakın aydınlığımıza gölge düşürmesi söz konusu değildir. İnanıyorum ki böylesi bir zillete en başta sizler izin vermeyeceksiniz. Türk milleti biçilen kefeni yırtıp atacak dirayet ve kararlılıktadır. Türkiye’yi geriye götürmeye hiç kimsenin gücü de yetmeyecektir. 2023 ve takip eden yıllar Türkiye’nin dev gibi ayağa kalkışına sahne olacaktır. Bunu sağlayacak irade Cumhur İttifakı’dır. Bizim çetelere, suç örgütlerine, emperyalizmin güdümüne girmiş muhalefet partilerine, satılmış aydınlara, çürük şarkıcılara, kokuşmuş sanatçılara, kiralık kalemlere, kursağından geçen bir lokmayı bu ülkeye borçlu olup da ihanet eden şeref yoksunlarına tavizimiz katiyen olmayacaktır.Sayfa Adresi: http://www.sonkaleizmir.com/haber/Bahceli-devrimci-sairden-siir-okudu/120025