Başkan Batur Büyükşehir aday adayı...

5 Aralık 2023 Salı   16:51

SONKALEİZMİR- Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesi başvuru süresinin son gününde İzmir Büyükşehir Belediye başkanlığı için adaylık dosyasını CHP İzmir İl Başkanlığı'na teslim etti. CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu'na dosyasını veren Başkan Batur ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

"AYRIŞTIRAN DEĞİL, BİRLEŞTİREN OLDUM"

Mevcut CHP'li Başkan Tunç Soyer olduğu için şaşalı bir başvuru tercih etmediklerini belirten Batur, "İzmir tepeden inme isimlere prim vermez" dedi. Başkan Batur adaylığıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında partim Cumhuriyet Halk Partisi’nde değişim yaşandı.
Değişimin yaklaşan yerel seçim öncesinde toplumda bir sinerji ve enerji yarattığı açıktır. Albert Einstein ''değişmeyen tek şey değişimin ta kendisidir'' diyerek değişimin kaçınılmaz bir süreç olduğunu belirtmiştir. Ben de başlayan değişim sürecinde bugün il başkanlığımıza Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday adaylık başvurumu yapmış bulunmaktayım. 2019 yerel seçimlerinde de Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı sürecinde İzmir’de iki isimden biriydim. Ancak partim beni Konak Belediye Başkanlığı için görevlendirdi. Konak’ta geçen 5 yıla yakın sürede pek çok projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu, Konaklıya hizmet etmenin gururunu yaşadım. Birlikte Konak diye çıktığımı yolda tüm Konaklılarla kol kola olduk. Parti ayrımı gözetmeden herkese hizmet ettim. Ayrıştıran değil birleştiren oldum. Konaklıların sevincinde de üzüntüsünde de yanında olmaya çalıştım. Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmedim. Engellisinden gencine, kadınından, yaşlısına esnafından, emeklisine herkesi kucakladım.

"YİNE SOKAKTA İZMİRLİLER'LE OLACAĞIM"

"Başkan Batur'un açıklaması şöyle devam etti:

Konak’ta kentsel yenilemenin önünü açacak planları görev süremiz içinde tüm zorluklara rağmen bitirmeyi başardık. 1994 yılında İzbeton genel müdürlüğü ile başlayan bu kente yerel yönetici olarak hizmette şimdi Büyükşehir Belediye Başkanı aday adayı olarak yola çıkıyorum. İzmir’in sorunlarını herkesten iyi bilen biri olarak çözmeye talibim. Kentlinin ne şikayeti varsa onları çözecek hem bilgi birikimi hem de tecrübeye sahip bir mimar olarak hizmete hazırım. İzmir’de doğmuş büyümüş burada oturan ve göçmen ataları olan biri olarak kenti kucaklamaya kronikleşen sorunları artık şehrin gündeminden çıkarmayı hedefliyorum. İzmir Atatürkçülüğün, demokrasinin başkentidir. İzmir Efeler diyarıdır. İzmir diretmeye gelmez.  Samimiyet ister, kendi içinden birinin yönetmesini ister, tepeden inme isimlere prim vermez. İzmirli iyi bilir kimin ona en iyi şekilde hizmet edeceğini.  Sokakta görmek ister belediye başkanını, ona ulaşabilmek ister. Ben bu kentte hizmet ettiğim süre için de hiç ulaşılamayan olmadım. Bundan sonra da olmayacağım. Sokakta oldum yine sokakta İzmirlilerle olacağım. İzmir’e ne lazım derseniz. İzmir’e tecrübe lazım. İzmir’e samimiyet lazım. İzmir’e İzmirli lazım. 


Ben tecrübeliyim, samimiyim, İzmirliyim… Çıktımız bu yolda başta beni yalnız bırakmayacağına inandığım İzmirlilere, Partimin Genel Merkezine, Cumhuriyet Halk Partimin İzmir il örgütüne, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza, yol arkadaşlarıma, destek veren, vermeyen herkese teşekkür ediyorum."Sayfa Adresi: http://www.sonkaleizmir.com/haber/Baskan-Batur-Buyuksehir-aday-adayi-/142999