ege yıldız, sessiz boru
Son Kale İzmir
 • Dolar
  18,8025
  Dolar
 • Euro
  20,6479
  Euro
 • Altın
  1.165,400
  Altın
 • Bist-100
  4,71
  Bist-100
 • ADANA
  5/12°
  ADANA
 • ANKARA
  -2/2°
  ANKARA
 • ANTALYA
  8/12°
  ANTALYA
 • BURSA
  1/6°
  BURSA
 • ISTANBUL
  3/8°
  ISTANBUL
 • IZMIR
  1/8°
  IZMIR
 • KONYA
  -5/0°
  KONYA
Facebook Twitter
ANA SAYFA GÜNCEL POLİTİKA YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ SPOR MAGAZİN KÜLTÜR-SANAT TÜRKİYE DÜNYA GÜVENLİK
CHP'den yeni seçim tarihi önerisi!
CHP'den yeni seçim tarihi önerisi!
Kılıçdaroğlu'dan SPK tepkisi: Görüşeceğiz!
Kılıçdaroğlu'dan SPK tepkisi: Görüşeceğiz!
FED faiz kararını açıkladı!
FED faiz kararını açıkladı!
Eski eşini 15 yerinden bıçaklayarak öldürdü!
Eski eşini 15 yerinden bıçaklayarak öldürdü!
22 Eylül 2022 Perşembe - 15:54

CHP'li Altay ve Öztunç'tan Tunç Soyer'e destek... "Soyer, Erdoğan'ı kafasına takmıyor"

CHP Genel Başkan Yardımcıları Engin Altay ile Ali Öztunç, Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e destek verirken, İzmir Tarihi Liman Kenti'nin UNESCO 2022 adaylığından elenmesine tepki gösterdi. Altay,"İzmir’e gavur İzmir diyen bir kafanın yaklaşımı anlayışı, Tunç Soyer’e takmış bir Cumhurbaşkanı ile karşı karşıyayız. Ancak Tunç Soyer, Erdoğan'ı kafasına takmıyor" dedi. Öztunç ise "2023’de CHP iktidarında İzmir UNESCO’ya aday olacak” dedi. ?

CHP li Altay ve Öztunç tan Tunç Soyer e destek... Soyer, Erdoğan ı kafasına takmıyor

SONKALEİZMİR-CHP Genel Başkan Yardımcıları Engin Altay ile Ali Öztunç, bugün CHP İzmir İl Başkanlığı'nda gündeme dair basın açıklaması yaptı. Toplantıya, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç ve Özcan Purçu'nun yanı sıra CHP PM üyesi Rıfat Nalbantoğlu da katıldı. "İZMİR HER ŞEYİN EN İYİSİNE LAYIK"

CHP'nin İzmir'in Seferihisar ilçesinde düzenleyeceği kamp ile ilgili bilgi veren Engin Altay şöyle konuştu:

"121 milletvekili ile Seferihisar’dayız. Her sene TBMM yasama yılı başlamadan çalışma, hazırlık ve değerlendirme toplantısı yapıyoruz. Bu sene toplantıyı İzmir’de yapma kararı aldık. Yarın sabah itibari ile Genel Başkanımızın toplantısı ile kampı açacağız. Bu toplantıdaki amacımız geçmiş yasama yılını değerlendirmek ve eksiğimiz varsa bunları görmek. Önümüzdeki yıl bir seçim yılı olduğu için grubumuz çalışma ve değerlendirme yapacak. Ekonomi başta olmak üzere seçim ve sandık güvenliği en önemli başlıklarımızdan. Buraya geldik ve güzel bir haber aldık. İzmir’imizin değerli başkanı  ve son günlerde Erdoğan’ın sıkça hedef aldığı Tunç Soyer Avrupa'dan önemli bir ödül aldı. İzmir her şeyin en iyisine layık. Ödül törenine genel başkanımız da muhtemelen katılacak. Genel Başkanımız 2 önemli projenin de işaret fişeğini atacak. Konak’ta geri dönüşüm tesisinin temeli atılacak. Gaziemir’deki toplu konutun da temeli atılacak.""BU ÜLKEDE SOYGUN VAR"

Türkiye ekonomisine dair değerlendirmeler yapan Altay şöyle devam etti:

“Türkiye’de yangının her geçen gün büyüğüne şahit oluyoruz. Sermaye kurulu başkanı ile ilgili iddialar var. Bir kadın kendisinden rüşvet istediğini söylüyor. Yargı harekete geçmek için saraydan talimat bekliyor. Erdoğan’a buradan sesleniyorum. Bu soruşturmanın önünden gövdeni çek. 'Borsa bana bağlı olsun, Merkez Bankası bana bağlı olsun, 10 metrekarelik kamu arazisi kiraya verilecekse benim önüme gelmeden verilmesin' demek sağlıklı bir düşünce değildir. Bu para hırsıdır. Zaten parayı çok sevdiğini hepimiz biliyoruz. Merkez Bankası faiz düşürme kararı almış. Geçen ay 14’den 13’e düşürdün, hangi banka kredi faizlerini 1 puan aşağıya çekti. Bir vatandaşımız bir bankadan yüzde 26’nın altında para alabiliyorsa beni arasın. Sistem nasıl çalışıyor? Banka sahibi gidiyor Merkez Bankası'na belirlenen faizden alıyor. Biri geldi benden kredi istedi, ben kaçtan veriyorum faizi? 28’den... Bu eşkiyalıktan başka bir şey değil. Bir özel sektör devletten 12’ye alıp vatandaşa 28’e veriyorsa buna eşkiyalık denir. Kimin parasını kime veriyorsun? Türkiye'de bankalar hariç her sektör küçüldü. Bankaların karı geçen seneden bu seneye yüzde 400 artmış.  Üzülerek İzmir’den söylüyorum. Sen bu milleti bankalara, özel firma sahiplerine maraba yaptın. Nasıl bir kafadır bu? Merkez Bankası 12’ye düşürmüş. Merkez Bankası'ndan milletin ödediği vergileri alıp özel banka sahibi kasasına dolduracak. Bunu kabul etmemiz mümkün değil. Savcılar hiç mi korkunuz yok? Soygun var bu ülkede. İYİ Parti dilekçe 'Savcı yok' diye veremedi. Adliyeden kaçan savcı olur mu?” 

İMAMOĞLU DAVASI YORUMU 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı dava ile ilgili konuşan Altay sözlerini şöyle sürdürdü:

"Anadolu ve Çağlayan Adliyesi'nde tatsız ve vahim olayların engellenmesinde CHP’liler ve İstanbul emniyetindeki sağduyulu polis memurları sayesinde büyük tatsızlıktan dönüldü. Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı bir duruşma vardı. Kartal Kaymakamı düşünmüş ve 21 Eylül’de toplantı yasaklama kararı almış. Başsavcının da böyle bir talebi olduğunu biliyoruz. Kartal Anadolu Adliyesi’nin 10 kilometre çapı korona salgınındaki gibi yasak. Ekrem İmamoğlu’nun avukatı duruşmaya 30 dakika geç kaldı. Devletin yetkilileri ile görüştük ve yapılanın yanlış olduğunu, bizlerin tuzağı gördüğünü ve bu tuzağa düşmeyeceğimizi söyledik. Cumartesi annelerinin duruşması var, avukatlar tartaklanıyor. Sol Parti Genel Başkanı ve DİSK yöneticileri gözaltına alınıyor. Neden? Duruşmayı izlemeye geldiler diye. Mahkemeler bile izleyicilere kapatıldı. Halkın gözüne bakmaktan korkan hakimler ile karşı karşıyayız.  Açık açık söylüyorum. Suriyelisi, Afganlısı fark etmez. Türkiye'nin sokaklarını, mahallelerini bunlardan kurtaracağız. CHP’nin ve Bay Kemal'in sözüdür. En geç 2 yıl içinde mahalle ve sokaklarımız 5-6 yıl önceki huzur iklimine dönecek. Paşa paşa, tıpış tıpış gidecekler. Şimdi dediğimiz noktaya geldiler. Keşke Putin dediğinde değil de Bay Kemal söylediğinde dediğimiz noktaya gelseydi Erdoğan. Af tartışmaları var ancak ben bunu dikkatli olunması gerektiğini düşünüyorum. Cezaevindeki vatandaşlara umut vermek tehlikelidir. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’ncü yılında elbette böyle bir şey olabilir, şık da olabilir ancak belli başlı durumlar haricinde. AK Parti, Erdoğan iktidara geldiğinde hazinenin 243 milyar borcu vardı. Bugün bu borç 14 kat arttı. Bugün hazinen borcu yeni para ile 3 trilyon 651 milyar lira borcu oldu. Faizlerle birlikte 7 trilyon. Nerede para? Bir kuruş harcamadık diyorlardı. Nereye gitti bu para? Çiftçi, esnaf, sanayici, öğrenciye para yok. Para nerde? Para beşli çetede."

"SOYER KAFASINA TAKMIYOR"

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın İzmir'i UNESCO adaylığından elemesi ile ilgili konuşan ve Tunç Soyer'e destek veren Engin Altay, "İzmir’e gavur İzmir diyen bir kafanın yaklaşımı anlayışı, Tunç Soyer’e takmış bir Cumhurbaşkanı ile karşı karşıyayız ancak Tunç Soyer, Erdoğan'ı kafasına takmıyor” diye konuştu."ORMANLARIN HESABI SORULACAK"

Marmaris yangını ile ilgili eleştirilerde bulunan Ali Öztunç ise şunları söyledi:

"Yangına müdahale sırasında bir helikopter kazası yaşandı. 2 Rus kökenli helikopter hayatını yitirdi. Allahtan rahmet diliyoruz. Dün 619 hektarlık orman yandı. 2 yıldır başta Akdeniz ve Ege olmak üzere büyük yangınlar yaşıyoruz. Dünkü yangını yaşandığı yer aksak askeri personelin kaldığı yere yakındı. Aileler oradan boşaltılmak zorunda kaldı. Dün bir kriz masası kuruldu ve masaya Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız çağrılmadı. Tıpkı geçen yıl olduğu gibi. Partizanlık yapıyorlar. Partinin AK Partilisi CHP’lisi olur mu? Çağırmadığınız Büyükşehir Belediye başkanı itfaiyenin amiri ancak çağrılmadı. Dün gündüz yangın söndürme çalışmaları başarılıydı. Çok sayıda helikopter ve uçak vardı. Ancak hava kararınca yine fiyasko. Gece görüşlü helikopter yine yoktu.  Çünkü 3 gün önce kira sözleşmesi sona ermiş. Bunlar ihale ile kiralanmadı. Sözleşme usulü ile. Ne vardı uzatsanız bunu? Türkiye yangın bölgesi. Kendinize lüks araç almaya gelince var ancak gece görüşlü helikopter almaya gelince para yok. Meclis kapanmanda önce meclise ek bütçe geldi. Her kuruma istendi ek bütçe bir tek OGM’ye istenmedi. AKP ormanlara odun olarak bakıyor bu nedenle büyük sıkıntılar ile karşılaşıyoruz. AKP döneminde Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük orman yangınları ile karşılaştık. Geçtiğimiz yılki yangınların nedeni Bekir Pakdemirli’dir, ancak orman yangınlarının nedeni ise Erdoğandır. Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi, Kilis’te açıklama yapmış… Komedi. Neyin hesabını soracaklar? Gerçek dünyaya göç edince sana, reisine orman yangınlarını söndürememekteki beceriksizliğinizi soracaklar. Türkiye'nin milli serveti olan ormanları yok etmenizin hesabını soracaklar. Gerçek dünyada bu hesap sorulacak. Peki bu dünyada? Az kaldı. En geç 9 ay sonra yapılacak seçimden sonra CHP iktidarında orman yangınlarının söndürülememesinin hesabı hem bu bakandan, hem önceki bankadan hem de Cumhurbaşkanlarından sorulacak” ifadelerini kullandı.

"UNESCO ADAYI CHP İKTİDARINDA İZMİR OLACAK"

İzmir'in UNESCO adaylığından elenmesi ile ilgili de konuşan Ali Öztunç, “Kemeraltı UNESCO için aday gösterilecekti. Bir baktık bankalık bir 'Ali cengiz oyunu' yapmış ve İznik alınmış. Elbette İznik girmelidir ancak Kemeraltı da girmelidir. AK Parti’nin İzmir’i sevmemesinden kaynaklanıyor bu. Turizm Bakanı Çeşme Projesi'ne, kendi otellerini nasıl büyütürüm diye çalışacağına buna çalışayım demeli. 2023’de de daimi üyelik için fırsat var. 2023’de CHP iktidarında İzmir UNESCO’ya aday olacak” yorumunu yaptı.

 
Kılıçdaroğlu'ndan İzmir'de sürpriz ziyaret!
 
Ege Mahallesi’nde dönüşüm zamanı!
YORUMLAR
 Onay bekleyen yorum yok.

Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
Neleri kabul ediyorum: IP adresimin kaydedileceğini, adli makamlarca istenmesi durumunda ip adresimin yetkililerle paylaşılacağını, yazılan yorumların sorumluluğunun tarafıma ait olduğunu, yazımın, yetkililerce, fikrim sorulmaksızın yayından kaldırılabileceğini bu siteye girdiğim andan itibaren kabul etmiş sayılırım.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

FACEBOOK YORUM
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...
KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER
AK Parti İzmir'den CHP'li Yücel'e yanıt: "Algı yönetmeye çalışmasın"
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in Van’dan İzmir’in Kemalpaşa ilçesine ...
Murat Bakan'dan Deniz Yücel açıklaması: PARLAMENTOYA YAKIŞIR!
CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel'in ...
AK Parti İzmir'den CHP'li Yücel'in okul iddialarına yanıt
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’in, Van’dan Kemalpaşa’ya gelen Rojin ...
 
İzmir'de Gençlik Merkezi açıldı
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir'in Kınık ilçesinde ...
Kılıçdaroğlu'dan Altılı Masa açıklaması!
Millet İttifakı olarak 6 ay içinde ülkedeki insanlara nefes aldıracaklarını ...
Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a TOKİ çağrısı!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın 'yüzyılın projesi' olarak ...
 
CHP'li Yücel'den Erdoğan'a Soyer tepkisi: 'Yargıya talimat verir gibi parmak sallamasın'
CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, "Yargı çerçevesinde gereğini yapmamız ...
''AK İcraat İzmir'' sergisi açıldı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, AK Parti İzmir İl Başkanlığınca ...
AK Partili Sürekli'den otopark çıkışı: ''Yer göstermeden yıkmaktaki amacınız ne?''
AK Parti İzmir İl Başkanlığı bu hafta, 30 ilçedeki eş zamanlı ziyaretlerini ...
 
YAZARLAR
ÇOK OKUNANLAR
PUAN DURUMU
FACEBOOK'TA SON KALE İZMİR
TWITTER'DA SON KALE İZMİR
ÇOK YORUMLANANLAR
ANKET
Sokak esnafı korona günlerinde faydalı oluyor mu?

Evet
Hayır
Bilmiyorum

Sonuçları göster Anket arşivi
ARŞİV
Son Kale İzmir
KünyeKünye Ä°letiÅŸimİletişim FacebookFacebook TwitterTwitter RSSRSS Sitene EkleSitene Ekle Günün HaberleriGünün Haberleri